Választások után

Október 20-án országszerte lezajlottak az önkormányzati választások. A II. kerületben élők úgy döntöttek, leváltják Bencze B. György eddigi polgármestert és a városrész fideszes vezetését. A korábbi demokratikus választások tapasztalatai alapján konzervatívnak tartott kerület polgárai most a Magyar Szocialista Párt és a Szabad Demokraták Szövetsége polgármester-jelöltjének, Horváth Csabának szavaztak bizalmat, és nyolc szabad demokrata, illetve hét szocialista jelöltet is bejuttattak a képviselőtestületbe. Ezúton köszönjük minden liberális és szocialista szavazó, a kerület jövője iránt elkötelezett választópolgár támogatását. Bencze B. Györgynek és csapatának tehát mennie kell, mert vezetésükkel az elmúlt négy évben az önkormányzat felélte a kerület pénzügyi tartalékait, mert iskolákat akartak bezárni, mert nem készítették el a kerület életében oly fontos városrendezési és építési szabályzatot, mert semmit sem tettek a pesthidegkúti városközpont rehabilitálására, mert rendkívül előnytelen szerződést kötöttek a parkoló-automaták üzemeltetésére, mert két évig egyáltalán nem építettek csatornát Pesthidegkúton, mert eladták a Ganz utca és Medve utca sarkán lévő területet, ahol pedig parkot lehetett volna építeni. És menniük kell mindenekelőtt azért, mert döntéseikbe nem vonták be a civil társadalmat, a kerületi lakosokat, meg sem próbáltak párbeszédet folytatni az érintettekkel. Mi jöhet Bencze B. után? Az SZDSZ—MSZP koalíció világos, részletesen kidolgozott programmal rendelkezik, amelynek kiindulópontja — s egyúttal a helyi önkormányzás legfontosabb célja, feladata —, hogy a választópolgárok önállóan, demokratikusan intézhessék a helyi közügyeket. Ezért szeretnénk a lakóközösségek, civil szervezetek bevonásával valódi közéletet teremteni, amelyben a képviselőtestület döntései épp oly világosak, mindenki számára átláthatóak, mint a kerület gazdálkodása. Akadékoskodó hivatal helyett ügyfélbarát önkormányzatot szeretnénk, s nagyon fontos számunkra az egészségügyi ellátás, az oktatás, a kultúra, egyszóval a közjólét, az emberek jó közérzete. Határozott koncepcióval rendelkezünk a gazdaság-, pénzügy- és vagyonpolitikáról, a közrendről és közbiztonságról, a kerületi infrastruktúra fejlesztéséről, a lakásgazdálkodásról, a zöldfelületek védelméről. Ezt a választási programot szeretnénk a következő négyéves ciklusban mind teljesebb mértékben megvalósítani. Döntéseinkről, gondolatainkról, dilemmáinkról időről időre Önöket is szeretnénk tájékoztatni oldalainkon.

Együtt döntünk, együtt élünk

Horváth Csaba polgármesterjelölt és Póta Gyula SZDSZ-listavezető a Szabad Kikötőben

A Magyar Szocialista Párt és a Szabad Demokraták Szövetsége együtt indul az október 20-ai önkormányzati választáson. A két párt közös polgármesterjelöltje, Horváth Csaba programját támogatásáról biztosította az SZDSZ listavezetője, Póta Gyula is, aki korábban nyolc évig volt a II. kerület polgármestere. Az MSZP és az SZDSZ választási szövetsége igazi közéletet szeretne teremteni, amelyben a kerület ügyeit a választópolgárok közössége önállóan és demokratikusan intézi. A két párt azt szeretné, hogy a döntési folyamatok mindenki számára követhetőek és tisztán átláthatóak legyenek, s ezáltal megvalósuljon a köztisztaság, azaz a köz tisztasága. A választási szövetség fontos alapelve a közszolgálat: az önkormányzat ne akadékoskodó hivatal, hanem ügyfélbarát, szolgáltató intézmény legyen. Fontos, hogy a II. kerület lakosainak jó legyen a közérzete, és megvalósuljon a közjólét, vagyis emelkedjen az egészségügyi és szociális ellátás, az oktatási és kulturális intézmények színvonala. Horváth Csaba polgármesterjelölt válaszol a városrész zöldterületeivel, a Moszkva térrel, a Marczibányi térrel és a Millenáris Parkkal, a Szabadság úti sportpályával és a kerületi útépítésekkel kapcsolatos, leggyakrabban felmerülő kérdésekre. Póta Gyula, a SZDSZ listavezetője pedig elmondja, miért támogatja a szocialista-liberális koalíció programját és jelöltjeit.

Közélet

Igazi közéletet akarunk teremteni! Azt akarjuk, hogy mindenki, akit az önkormányzat döntései érintenek, elmondhassa véleményét. Munkánkat a civil szervezetek és a lakóközösségek bevonásával végezzük.

Köztisztaság

Azt akarjuk, hogy a képviselőtestület döntései tisztán átláthatóak legyenek. Világos, mindenki számára érthető költségvetés alapján fogunk működni, és részletesen kívánunk számot adni az önkormányzat bevételeiről és kiadásairól. Ez is egyfajta köztisztaság — a köz tisztasága.

Közszolgálat

Azt akarjuk, hogy az önkormányzat ne akadékoskodó hivatal legyen, hanem olyan intézmény, ahol segítenek megoldani a lakosság problémáit. Ügyfélbarát hivatalt és önkormányzatot szeretnénk, olyan közszolgálatot, amely valóban a köz szolgálatában áll.

Közérzet

Azt akarjuk, hogy a II. kerület lakosainak jó legyen a közérzete. Ehhez nyugodt lakókörnyezetre, tiszta közterületekre, jól használható utakra, ápolt parkokra és játszóterekre van szükség. Mindent megteszünk azért, hogy a kerületen átmenő járműforgalom visszaszoruljon a főutakra.

Közjólét

Gondoskodni akarunk róla, hogy az idősek, betegek, hátrányos helyzetűek is kerületünk teljes értékű polgárának tekinthessék magukat. Azt akarjuk, hogy kerületünk oktatási és kulturális intézményei magas színvonalon szolgálják a kerület lakosainak szellemi jólétét.

A zöldfelületek megőrzése

Egy zsebkendőnyi zöldterületet sem áldozunk fel a kerületből azért, hogy lakóparkok és bevásárlóközpontok épüljenek.

A Moszkva tér

A Moszkva tér mindannyiunk szívügye, azt szeretnénk, ha egy korszerű közlekedési csomópont, és egy színvonalas, parkosított városi közterület állna a helyén. A tér felújítása nem halogatható tovább.

A Marczibányi tér és a Millenáris Park

Évtizedek óta nem keletkezett olyan nagy, egybefüggő zöldterület a város szívében, mint amilyen a Millenáris Park lehet a Marczibányi téri sportpálya és a lőtér egybekapcsolásával. A Millenáris parkból egy négyzetmétert sem engedünk beépíteni. A focipálya helyére közösségi sportparkot építünk, a volt lőtéren pedig pihenőparkot létesítünk.

A Szabadság úti sportpálya és környéke

A Szabadság úti sportpálya környékének hasznosításával nem fogjuk megbontani Pesthidegkút kertvárosi arculatát. A sportpályát korszerűsítjük és a lakossági szabadidős sport szolgálatába állítjuk. A Hidegkúti út és Máriaremetei út találkozásánál rendezzük a közlekedési viszonyokat. Ezt a területet nem engedjük túlépíteni, zöldterületként és találkozóhelyként a lakosság szolgálatába fogjuk állítani.

Jelentősebb útépítések és útfelújítások

Négy kerületi főútvonal korszerűsítésére kerül sor a következő négy évben: Törökvész út, Szépvölgyi út, Hűvösvölgyi út, Hidegkúti út—Máriaremetei út.

A parkok és játszóterek korszerűsítése

A parkok és játszóterek felújítására és korszerűsítésére különösen nagy gondot fogunk fordítani. Színvonalas és ápolt zöldfelületeket hozunk létre.

A Rákóczi gimnázium

Folytatjuk az 1990 és 1998 között meghirdetett iskolafelújítási programot. Fontosnak tartjuk, hogy a nagymúltú Rákóczi Gimnázium épülete végre megújuljon.

Adókedvezmény

2003-tól nem kell kommunális adót fizetniük azoknak az ingatlantulajdonosoknak, akik elmúltak 62 évesek.

Parkolási kedvezmény

A parkolási díjakat kirívóan magasnak tartjuk, javasolni fogjuk a díjak mérséklését. Megszüntetjük a parkolási övezeteket, ezáltal az egész kerületben ingyenes lesz a parkolás a lakossági engedéllyel rendelkező kerületi polgárok számára.

A társasházak felújítási támogatása

A korábbinál hatékonyabb segítséget nyújtunk a társasházaknak pályázataik előkészítésében, a szükséges pénzügyi források megteremtésében, és a folyamatban lévő felújítások szakmai ellenőrzésében.