Librettó hírei XII-41 (2022-10-16)

Fókuszban

MTA․hu

Az MTA Vezetői Kollégiumának és Közoktatási Elnöki Bizottságának állásfoglalása

Az Akadémia operatív működését irányító, tíztagú választott testület, a Vezetői Kollégium (VK) és az MTA közoktatással korábban is rendszeresen foglalkozó Közoktatási Elnöki Bizottsága (KEB) egyaránt állásfoglalást adott ki a közoktatással kapcsolatban. A VK a közoktatás jelentőségével, helyzetével és a fejlesztéséhez szükséges teendőkkel, a KEB pedig a pedagóguspálya helyzetének rendezésével kapcsolatos feladatokkal, elsősorban a tanárok fizetésével foglalkozik állásfoglalásában.

YouTube • Borbála Széplábi

Sítlusgyakorlat tanártüntetésre

A tanáraink egyre kevesebb erkölcsi és anyagi megbecsülést kapnak — ezt a dalt az ő törekvéseik támogatására írtam.

Szabad Európa • Kósa András

Már 2026-ig jelentősen nőhet a pedagógusok bére, vállalta a kormány Brüsszelben

A magyar kormány által korábban közölt 2028 helyett már 2026-ban elérhetik a magyar pedagógusbérek a hazai diplomásátlagbér nyolcvan százalékát – értesült több, egymástól független forrásból a Szabad Európa. November 19. után akár azonnal megszülethet a megállapodás a helyreállítási alapról.

Jelen • Tóth Ákos

Tökéletes égés: plágiumgyanúba keveredett a tanároknak felmondó hivatalvezető

Marosi Beatrix, a Belső-Pesti Tankerületi Központ szakmai vezetője nem akar találkozni Soproni Tamással, Terézváros polgármesterével, aki azért szeretett volna beszélgetni vele, mert aggasztja a kerületi diákok és tanárok sorsa, s lévén ő a polgármester, felelősséget érez a kerülethez kötődőkért. Marosi Beatrix tankerületi vezető ebből, köszöni, nem kér, mert – írja válaszlevelében – „a nevelés-oktatás feltételeinek biztosítása a kerület állami fenntartású iskoláiban a tankerület feladata és felelőssége, a tankerületi központ sem kíván beleszólni abba, hogy az Önkormányzat hogyan és kikkel látja el a feladatait”.

Ukrajna

euronews • Pálfi Rita

Zelenszkij: pánikot és káoszt akarnak

Mindig emlékezzenek rá, hogy Ukrajna létezett mielőtt megjelent volna ez az ellenség, és létezni fog utána is — mondta másfél perces, a hétfő reggeli rakétacsapássorozatra reagáló videójában az ukrán elnök

telex • Előd Fruzsina

Borrell: Ha Putyin atomfegyvert vet be Ukrajnában, a Nyugat megsemmisíti az orosz hadsereget

Josep Borrell, az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője csütörtökön arra figyelmeztette Moszkvát, hogy a Nyugat katonai válasza „megsemmisítené” az orosz katonai erőket, ha Vlagyimir Putyin atomfegyvereket vetne be Ukrajna ellen – írja az AFP alapján a Guardian.Borrell a brüsszeli Diplomáciai Akadémia megnyitóján azt nyilatkozta:„Putyin azt mondja, hogy nem blöfföl. Nos, nem is engedheti meg magának, hogy blöfföljön, és világossá kell tenni, hogy az Ukrajnát támogató emberek, az Európai Unió és a tagállamok, valamint az Egyesült Államok és a NATO sem blöffölnek.Bármilyen nukleáris támadás Ukrajna ellen olyan választ von maga után – nem nukleáris választ, de erős választ – katonai oldalról, aminek következtében az orosz hadsereg megsemmisülne.”Jens Stoltenberg NATO-főtitkár nemrég hasonlóan nyilatkozott: Oroszországnak „súlyos következményekkel” kell szembenéznie, ha nukleáris támadást indít Ukrajna ellen – mondta.

Portfolio․hu • Huszák Dániel

Brutális rakétaesővel mutatkozott be Armageddon tábornok: tényleg egyetlen ember fordítja majd meg az ukrajnai háború menetét?

Szombaton bejelentette az orosz védelmi minisztérium, hogy új parancsnokot neveznek ki az Ukrajna ellen zajló „különleges művelet” élére. Pár órával azután, hogy Szergej Szurovikin tábornok átvette a vezetést, rakétaesőt zúdítottak az orosz fegyveres erők Ukrajna áramellátó infrastruktúrájára. Az oroszok ünnepelnek; sokan úgy gondolják, most végre fordulópont jön a kezdetektől fogva döcögősen haladó „különleges műveletben.” Az igazság az, hogy az Armageddon tábornok néven ismert katonai vezető kinevezése önmagában közel sem biztos, hogy automatikusan megfordítja majd a háború jelenlegi dinamikáját, viszont erős jelzése lehet annak, hogy az orosz hadvezetés mostantól sokkal brutálisabb taktikákat fog használni Ukrajnában.

Portfolio․hu

Újraindulhat az ukrajnai háború miatt egy lesajnált fegyver gyártása, amely ukrán kezekben igazán pusztítóvá vált

Az M777-es vontatott tarackok olyan sikeresnek bizonyultak az ukrán hadsereg kezében, hogy Wall Street Journal beszámolója szerint tárgyalásokat folytat a brit BAE Systems védelmi ipari vállalat és az Egyesült Államok a gyártásuknak újraindításáról. A kialakult helyzet rámutat arra is, hogy az ukrajnai háború hogyan alakíthatja majd át a globális fegyveripart a közeljövőben.

Hírek

Napi․hu • Domokos László

Megjött a friss adat: felrobbant a magyar infláció

Nincs lassítás vagy megállás a magyar inflációban: immár húsz százalék fölé ugrott a pénzromlás a KSH friss adatai szerint, elsősorban a rezsicsökkentés csökkentése dobta meg az árakat. Huszonhat éve nem volt ilyen magas a magyar infláció.

telex • Haász János

Rendkívüli bejelentések jöttek az MNB-től, 418 forint alá ment az euró ára

Az alapkamat nem változik, de lényegében óriási kamatemelést jelentett be a jegybank. És azt, hogy az MNB ad devizát az energiaimport kifizetésére.
A devizatartalék mire való? (HOLD Blog - Zsiday Viktor (Citadella))
A tartalékok felhasználásától – joggal – fél minden kis ország jegybankja, nehogy azok alacsony szintje spekulatív támadást váltson ki. A jelen helyzetben azonban – limitált mértékben, előre meghatározott ütemterv szerint – érdemesnek tűnik bevállalni ezt a kockázatot, különösen azért, mert egy ilyen spekulatív támadás/tőkemenekítés önmagában már azért is bekövetkezhet, mert a jegybank idén hatalmas mértékben hagyta leértékelődni a hazai devizát. A forintpiac stabilizálása kulcsfontosságú a bizalom fenntartása, az államadósság finanszírozása, és a gazdaság egyensúlya szempontjából, ezért a jegybanknak most határozottan kell fellépnie, miközben a kormányzatnak a lehető legrövidebb időn belül alá kell írnia a megállapodást az EU-val.  

Portfolio․hu • Hornyák József

Parragh László: az MNB lépése recesszióba löki a magyar gazdaságot és csődhullámot okoz

A hitelpiac kiszáradását, a beruházások visszaesését, vállalatok ezreinek a csődjét és a munkanélküliség növekedését hozza el az MNB mai váratlan döntése – mondta a Portfolio-nak Parragh László, az MKIK elnöke azután, hogy a jegybank a legutóbbi kamatemelés után azt mondta, hogy nem emeli tovább a kamatot, mégis drasztikusan megemelte azt.

Népszava • Szalai Anna

A fideszes tábornak is egyre jobban fáj a drágulás

Augusztusban a megkérdezettek 39 százaléka mondta azt, hogy súlyos gondot jelent számára az infláció, októberben viszont már 45 százalék vélekedett így – derül ki a Publicus felméréséből.

Portfolio․hu • Csiki Gergely

Van olyan cég, ahol már az euró-forint árfolyamához kötötték a fizetéseket

Az energiaárak elszállása minden haza céget érint, csak különböző mértékben. A leginkább az energiaintenzív szektorokat, valamint a turizmust és vendéglátást sújtja a mostani krízishelyzet — jelentette ki a Portfolio-nak adott interjújában Juhász Csongor, a Prohuman ügyvezető igazgatója, aki arról is beszélt, hogy a lakossági rezsiárak emelkedését a munkáltatók hogyan kompenzálják a dolgozóik esetében. Arra is felhívta a figyelmet, hogy az előző válság bebizonyította: azok a cégek jártak jobban, amelyek megtartották a munkavállalóikat.

Napi․hu • Koncsek Rita

Tömegesen zárhatnak be a patikák is

A patikák is hatalmas rezsiemelkedést tapasztalnak, főleg azok a gyógyszertárak küzdenek a túlélésért, amelyek kis településeken szolgálják ki a lakosságot és kis forgalmat bonyolítanak le.

Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Főispáni kerekasztal — A magyarok bízhatnak a közigazgatásban

Erre a következtetésre jutott a 2022. október 14-én a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen rendezett Közigazgatás 2022 konferencia, amely a tisztviselők legnagyobb szakmai seregszemléje.
A jövőben a válságok és a bizonytalanságok kezelésének képessége lesz a Kormány legfontosabb feladata. A közigazgatásban az elmúlt 10 évben felhalmozódott bizalmi tőke és szakszerűség stabil alapot adnak a kormányzás és a társadalom számára is a nehézségekkel szemben.

Népszava • Muhari Judit

Van ennél lejjebb? Édesanyák és fogyatékos gyerekeik ellen perel az állam

Halmozottan fogyatékos emberekkel szemben nyújtott be felülvizsgálati kérelmet a Kúrián a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság. Azt követően került erre sor, hogy másodfokon pert nyert az állam ellen hat halmozottan sérült felnőtt, akiket évtizedek óta szüleik gondoznak otthon. A sokat hangoztatottan családbarát kormány most azon dolgozik, hogy négy év pereskedés ellenére se tudják megnyugtatóan rendezni az egész napos ápolást igénylő beteg hozzátartozójuk sorsát a ma már 60–80 éves szülők.

Jelen • Ónody-Molnár Dóra

Közel 13 milliárd forintról mondanak le a modellváltó egyetemek

A szerződésük alapján járó alaptámogatás 4 százalékáról mondanak le „önként“ a modellváltott egyetemek kuratóriumai, hogy ezzel a pénzzel a rezsiharcot támogassák. A kormány által kiszámíthatónak ígért, 25 évre szóló, „gránitszilárdságú” finanszírozási megállapodáson tehát már az első év után repedések keletkeztek.

444 • Herczeg Márk

Orbán: Magyarország a világ 5. leginkább high-tech országa

Orbán nagyokat mondott Berlinben.
A sok autógyár miatt tűnünk high-tech nagyhatalomnak a rangsoron, amelyre Orbán utalhatott (Lakmusz - Teczár Szilárd)
Tényleg van egy high-tech lista, amelyen ötödikek vagyunk, de ezen Szlovákia a harmadik, Csehország pedig a negyedik. A közép-kelet-európai országok jó szereplését az magyarázza, hogy a járműipar komoly szeletet hasít ki a termelésükből.

Klubrádió • Reggeli gyors

Ellenzékiek keresik fel a titokzatos budapesti kínai rendőrőrsöket

Kínai erőszakszervezetek Budapesten? Attól függ, kit kérdezünk: a Belügyminisztérium például azt állítja, hogy nem tud róluk, de Tompos Márton, a Momentum országgyűlési képviselője szerint az az abszurd helyzet, hogy ezt maguk a kínai rendőrök még csak nem is titkolják, és ott segítenek a kínai közösségnek, ahol tudnak. Vagy nem, hiszen számos példa van arra, hogy a kínai kommunista állam zsarolással, kényszerítéssel kontrollálja külföldön is az állampolgárait.

EU

Privátbankár․hu • Káncz Csaba

Megrendült európai biztonság – merre tovább?

Európa biztonsági architektúrája megbomlott és egy lehetséges új fórum alakult meg a probléma megoldására. Most az EU formája változik és szabályozó hatalomból stratégiai szereplővé kell válnia.

Vélemény

Magyar Hang • Hutter Marianna

„Óriási bajban van Magyarország”

Kertész Balázs közgazdász szerint valójában „Oroszországot lőtték tüdőn, de ez nem azonnali halált okoz”. Interjú!

mfor․hu • Tiszóczi Roland

Csaba László: Óriási hitelességi válságban a magyar gazdaságpolitika

A kormány nem ismerte fel, hogy a gazdaság strukturális átalakítására lenne szükség, és az ország külső finanszírozásra kényszerül. A nagyobbik rossz ezért az lesz, ha nem kerülünk idejében bajba. Ezt tapasztaltuk meg a ’80-as években is: az ország akkor is pénzhez jutott, amikor nem kellett volna. Beállhat az argentin-szindróma, amelyben vég nélkül lehet vergődni. Csaba László közgazdász, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja adott az Mfornak interjút.

Portfolio․hu • Csiki Gergely

Ez lehet most az igazi fejtörés az Orbán-kormánynak

A kormány az idei kőbe vésett hiánycélját már feladta: egész egyszerűen nem tud és nem is nagyon lehet — súlyos gazdasági áldozatok nélkül — további kiigazításokat végrehajtani. Ezek után adódik a kérdés: mennyire áll szilárd lábakon a még nyáron elfogadott 2023-as költségvetés. A háború nem múlt el, az energiaválság még velünk marad, ahogyan a kedvezőtlen nemzetközi növekedési kilátások is, közben az állam finanszírozása is egyre drágább és a nyugdíjasoknak is újabb kompenzáció esedékes.

444 • Magyari Péter és Ruff Bálint

Országzászló #4: Orbán háborús hitele

A magyar külpolitika arra épült, hogy a demokráciák szövetségét élvezve keresse a diktatúrák kedvét. Hogy mindenhonnan jöjjön pénz. Ám amikor háború van, ez az elvtelen játszma már nem biztos, hogy kifizetődő.

Válasz Online • Ablonczy Bálint

„Idegesség, reménytelenség, rezignáltság” – ezért jut majd hozzá a magyar kormány az uniós forrásokhoz

A magyar kormány újabb győzelmet arat egy olyan háborúban, amelyben az EU döntéshozatali sajátosságai miatt nem tud vereséget szenvedni – alighanem ez lesz a végkimenetele a felfüggesztett uniós források miatti csatának. Miközben szavakban talán soha nem volt ilyen erős a Brüsszel elleni szabadságharc, az Országgyűlés mindent megszavaz, amit az Európai Bizottság sugall, lényegében gyámság alá helyezve a hétéves uniós költségvetés forrásainak magyarországi elköltését. November 19-ig kell dönteniük a tagállami kormányoknak a nekünk járó EU-pénzekről, s háttérbeszélgetéseink alapján az tűnik a legvalószínűbbnek, hogy feltételekkel ugyan, de megnyílnak a pénzügyi zsilipek. Jelentés a kulisszák mögül.

Szabad Európa • Szalai Bálint

Bod Péter Ákos: Kovács Zoltán jobban tette volna, ha csendben marad

Bod Péter Ákos szerint több rossz jelet is mutat a készülő, új korrupcióellenes hatóság, az csak az egyik, hogy a kormány politikai szemponttal érvel a szakemberek kiválasztásánál. A szervezet vezetőit kiválasztó bizottságról önéletrajzok alapján döntött az állam, ismeretlen szempontok alapján.

Jelen • Szabó Brigitta

Rékassy Balázs: Nem lesz jobb az egészségügy, ha túltolják a központosítást

Egy rendőrnek meg lehet mondani, hogy te ma a sarkon állsz Budapesten, holnap tüntetésre mész Szegedre, egy orvos viszont fogja magát, és elmegy több pénzért dolgozni a magánszektorba, onnantól pedig kívülről nézi a közfinanszírozott egészségügy nehézségeit – mondta lapuknak Rékassy Balázs orvos, egészségügyi menedzser, népegészségügyi szakember annak kapcsán, hogy a napokban kiszivárgott jogszabály-tervezet szerint Pintér Sándor belügyminiszter tárcája még tovább központosítaná az egészségügyet. A szakértő szerint a kormányzati elképzelések nagy része egyébként szükséges, időszerű és jó irányba mutató, de az egész rendszer krónikusan alulfinanszírozott.

Portfolio․hu

Most akkor sok vagy kevés a 13,4 százalékos nyugdíjemelés?

A héten kihirdetett, nyugdíjasok millióit érintő kormánydöntések nagy hullámokat vernek. Vannak olyan hangok, amelyek szerint ennél több jár az időskorúaknak. Mutatunk néhány számot, amelyek alapján mindenki maga megítélheti, hogy sok vagy kevés az összességében 13,4%-os nyugdíjemelés.

POLITICO • Hans von der Burchard

Orbán gets cold shoulder in Berlin, rule-of-law warning in Brussels

Germany and EU partners tell Hungary that rule-of-law deficits must be fixed ‘quickly.’
Politico: Orbán összevitatkozott a német kancellárral a migráció és az uniós reformok ügyében is (hvg360)
A magyar miniszterelnök és a német kancellár első hivatalos találkozója igen hűvösre sikeredett: Orbán még katonai tiszteletadást sem kapott, ráadásul Olaf Scholz is fontosnak tartja a Magyarországgal szembeni jogállamisági eljárást.

hvg․hu • Lengyel Tibor

Így lett Szijjártó Péter az orosz agresszor, Putyin szendvicsembere

Az orosz nagyhatalmi politika és Putyin elnök reklámembere lett alig egy évtized alatt Szijjártó Péter külügyminiszter – a szó szoros és átvitt értelmében is. Az orosz külügy nemcsak a Szputnyikkal oltott magyar miniszterrel reklámozta a vakcinát, de Moszkva más téren is hasznát veszi Szijjártónak.

atlatszo․hu • Bodoky Tamás

Így tűnt el egymilliárd forint egy uniós finanszírozású geotermikus projektben

Ötmilliárd forintos geotermikus fűtési rendszer – termálkút és a hozzá kapcsolódó hőközpontok – kiépítésére kért és kapott 2,5 milliárd forintos uniós támogatást a helyi önkormányzat bevonásával alakult projektcég és az NFP Nemzeti Fejlesztési Programiroda konzorciuma a Bács-Kiskun megyei Zsanán. Az önerő azonban nem állt a projektcég rendelkezésére a KEHOP pályázathoz, ezt egy napon belüli előtörlesztett hitelszerződéssel oldották meg. A nem létező önerő igazolásával 1,2 milliárd forintos támogatási előleget hívtak le, ami a projektcégtől a tulajdonosok kapcsolt vállalkozásaihoz és magánszámláira vándorolt. Bár a befejezési határidő közeledtével kiírtak egy közbeszerzést, a beruházás nem valósult meg, a támogatási előleget pedig úgy tűnik, hogy nem a geotermikus projektre költötték. A hatóságok költségvetési csalás gyanújával nyomoznak.

Nemzetközi

24․hu • Baka F․ Zoltán

Deák András: Nem vagyok biztos abban, hogy Putyin után jobb jön 

A szakértő szerint az orosz társadalmat eddig nem zilálták szét az uniós szankciók, viszont a katonai mozgósítás fordulatot hozhat, országszerte erősödhet az ellenállás. Moszkva elvágta a visszautat a nemzetközi együttműködési rendszerekbe, és félő, hogy Putyin esetleges távozása után egy még rosszabb korszak köszönthet Oroszországra.

444 • Bede Márton

Míg Ukrajnában pusztítanak, az oroszok befolyása mindenhol csökken

Szeptemberben a Szovjetunió perifériájának két legforróbb pontján is harcok törtek ki, miközben Putyinnal már a szövetségesei sem akarnak közösen hadgyakorlatozni. Kína, Törökország és a nyugati hatalmak is benyomulnának az oroszok helyére, de most alapvetően mindenki abban érdekelt, hogy a Kaukázustól Közép-Ázsiáig rend legyen és béke.

telex • Mészáros R․ Tamás

A németek megcsinálnák Európa legsúlyosabb rezsicsökkentését, ami egységbe kovácsolta Brüsszelt és Orbánt

Németország gigantikus, 200 milliárd eurós rezsicsökkentést jelentett be, amely kiverte a biztosítékot az EU-ban: a német ipar tisztességtelen támogatásával, uniós energiapiaci kannibalizmussal vádolják Berlint. Közben még mindig homályos, hogy mit akar és tud tenni az EU a gázárak letörése érdekében, és most még Orbán is Brüsszeltől vár megoldást.

Szabad Európa • Szalai Bálint, Németh Dóra

A multik, amelyek maradtak Oroszországban

A Yale Egyetemen vezetik, hogy mely cégek azok, amelyek a háború ellenére vagy pont a háború hozta lehetőségeken rengeteget keresve üzletelnek még Oroszországban. Ábrázoltuk ezeket a cégeket, amelyek között több magyar vállalat is van.

Események

Progress Alapítvány

Ellenzéki perspektívák és magatartásmódok az autoriter rendszerekben

Időpont: 2022. október 18-án (kedd) 17.00 órától
Helyszín: Radnóti Miklós Művelődési Központ (1133 Budapest, Kárpát u. 23.)
Felkért vitapartnerek:
Horgas Péter, Pikó András, Pulai András, Radó Péter
Vitavezető: Fleck Zoltán
Az ellenzéki vagy demokratikus mozgalmak, tevékenység esélyei az elmúlt években jelentősen beszűkültek. Kérdés: mi van a pártokon kívül? Hogyan viszonyuljanak a demokraták egy nem demokratikus rezsim működésére? Milyen ellenállási formák lehetnek hatékonyak, változik-e a mozgástér a társadalmi válságok súlyosbodásával? Mit kell tennünk a pluralizmus korlátozása, a manipuláció és félelmek légkörében? Miben hasonlít és különbözik a jelenlegi rezsim a rendszerváltás előtti állapotoktól? Képes-e a helyi demokrácia, a civil összefogás enyhíteni a feszültségeken és kiinduló pontja lenni a demokratikus fejlődésnek?

Budai Liberális Klub

Október huszonharmadikán

Dátum: 2022. október 23. (vasárnap) 10:00

Helyszín: 1026 Budapest, Orsó utca 43. (Nagy Imre Emlékház)

Vendégek:
 — Beszédet mond: Vágvölgyi B András újságíró, filmrendező — Közreműködik: Bródy János

Házigazda:
 — Budai Liberális Klub

Megemlékezés az 56-os forradalomról „Szomorúság tölt el, ha Nagy Imrére gondolok, mert kihullott az emlékezete a jelenből”, mondta egy évvel ezelőtti megemlékezésünkön az Orsó utcában Ungváry Rudolf. Ha talán igaza volt is a tavalyi szónoknak, az Ukrajna elleni barbár orosz támadás mára bizonyosan visszahozta gondolatainkba a magyar október hősét. Mint 1989 óta mindig, idén is Nagy Imre egykori házánál emlékezünk az 1956-os forradalomra, és együtt ünnepeljük a zsarnokság elleni harc közös hőseit, ’56 magyar miniszterelnökét és az ukrán elnököt.

Nekünk tetszett

Facebook • Tóta W․ Árpád

Elmosta a kercsi híd csobbanása, és a mézédes ruszki könnyek áradata, de történt ott a napokban valami, ami talán még jelentősebb, bár logisztikailag hasonló következményekkel jár.

Oroszország idegen ügynöknek bélyegezte — ezzel gyakorlatilag megtagadta és kitiltotta — Dimitrij Gluhovszkij írót, amiért nem értett egyet a Különleges Katonai Művelettel, pedig az szemmel láthatóan csupa örömöt hoz az oroszoknak. Hadd mutassam be Gluhovszkijt.

hvg․hu

Lefotózta a Földet 1 400 000 000 km-es távolságból, 453 000 fotót küldött haza

Huszonöt éve, 1997. október 15-én indult el küldetésére a floridai Cape Canaveral űrrepülőtérről a Cassini-Huygens űrszonda, hogy hétévi utazás és 3,5 milliárd kilométer megtétele után szemügyre vegye a Naprendszer hatodik (és második legnagyobb) bolygóját, a Szaturnuszt, a szonda leszállóegysége pedig landoljon az óriásbolygó legnagyobb legnagyobb holdja, a Titán felszínén.

Impresszum

  • Alapító főszerkesztő: Kátai Gábor
  • Főszerkesztő: Bódi Anikó
  • Felelős kiadó: Koncz Imre, Budai Liberális Klub Alapítvány
  • Megjelenik hetente.
  • Információ | Kapcsolat | Feliratkozás a kiadványainkra | Leiratkozás | Adatvédelmi szabályzat

A Budai Liberális Klub Alapítvány civilek adományaiból működik. Kérjük, Ön is támogassa alapítványunkat tetszés szerinti összeg befizetésével a 11702036-20633987-es számlaszámunkra. Köszönjük.